perfect-Air
 

Manifesto

Představme si svět bez znečištěného ovzduší, smogu a kouře. Bylo by krásné žít v čistém prostředí, ve kterém jsme všichni zdraví. Víme, že je to jen sen. Rozhodli jsme se k tomuto snu co nejvíce přiblížit. Našim posláním je poskytovat zdravější a udržitelnější život každému člověku na Zemi prostřednictvím nejrelevantnějších informací o kvalitě a stavu ovzduší. Stávají se z nás pečovatelé, kteří se připojují ke skupině lidí starající se o životní prostředí, jimž není lhostejná budoucnost naši planety. Zjistěme, kdy a kde dýchat perfect-Air.

 
 
hack-capital-568971-unsplash.jpg

"Mám rád, když vidím výsledky práce, to mi asi zůstalo z programování analytických systému, na kterých jsem v minulosti pracoval. Málokdy jsem ale měl pocit, že dělám na správné věci, jako tady v perfect-Air."

— Ondřej Brcháň, Programátor

 

Příběh perfect-Air

 

Společnost Slamka Consulting, s.r.o. se dlouhodobě zabývá kvalitou života člověka v jeho různých aspektech. Před dvěma lety začala spolu s technologickou společností Siltegro realizovat projekt perfect-Air, vývoj a výrobu špičkových, ale dostupných měřících zařízení pro zjišťování kvality a stavu ovzduší. Do projektu se postupně zapojily státní a nestátní organizace a vysoké školy. Stanice perfect-Air se vyvíjela a stále vyvíjí ve spolupráci s mnoha odborníky. Výsledkem je velmi kvalitní zařízení pro měření znečištění a stavu ovzduší za příznivou cenu a přehledná mapa, která je poskytovaná zdarma. Stanice perfect-Air měří množství polétavého prachu (PM2,5; PM10) a atmosférický tlak, vlhkost a teplotu. Data zobrazená na přehledných grafech je možno získat i rok zpětně.

Vytváříme komunitu uživatelů a poskytovatelů dat o kvalitě a stavu ovzduší. Pomáháme lépe porozumět získaným datům pro lepší a předvídatelný život uživatelů. Nejsme spokojeni se současným stavem ovzduší - planeta potřebuje povědomí a ohleduplnost. Neustále hledáme nové způsoby monitoringu nebezpečných látek v ovzduší a odhalování zdrojů znečištění. Měníme způsob, jakým se o vzduchu, který dýcháme přemýšlí. Jsme osobní, pomáháme ostatním a chráníme zdraví občanů a dětí. Není nám lhostejné životní prostředí a kvalita ovzduší. Rozhodli jsme se proto, že do 10 let vysadíme v českých lesích 100 000 stromů.

 
 
 

Čemu v perfect-Air věříme?

Věříme, že naše platforma perfect-Air dokáže pomoci mnoha dospělým a dětem, kteří jsou vystaveni působení nebezpečných látek navázaných na prach, který vdechují. Víme, že to, co dýcháme, má vliv na řadu respiračních chorob, psychiku, schopnost rozhodovat se a myslet. Proto jsme vyvinuli zařízení, které umožní měřit znečištění vzduchu v místě vašeho pobytu a podle toho se rozhodovat.

 

Pečujeme o lidi

Pro zdravější a udržitelnější život poskytujeme přesné informace o kvalitě a stavu ovzduší v místě vašeho pobytu. Pro vaše zdraví a zdraví vašich blízkých.

 

Chráníme přírodu

V perfect-Air nám záleží na stavu planety. Pracujeme na snižování uhlíkové stopy a rozhodli jsme se, že do 10 let vysadíme 100 000 stromů v českých lesích.

 
 

Záleží nám na zdraví

V důsledku vysoké míry znečištění umírá předčasně v České republice 11tisíc lidí ročně. Shromažďujeme informace a publikujeme odborné články.